• Projekt Zvýšenie kvality výchovno - vzdelávacieho procesu na základnej škole L. Kossutha 580/56, Kráľovský Chlmec

• Vzdelávanie PZ a OZ

• Názov projektu:  Zvýšenie kvality výchovno - vzdelávacieho procesu na základnej škole L. Kossutha 580/56, Kráľovský Chlmec

Názov vzdelávacej aktivity: Pokročilé interakívne vyučovanie v práci učiteľa

Termín: 20.8.2020 – 22.8.2020 (v rozsahu 24 hodín prezenčne)

Miesto konania: ZŠ Kráľovský Chlmec (počítačová miestnosť)

Vzdelávanie prispelo k výmene skúsenosti pedagógov školy, kde odprezentovali svoje najlepšie skúsenosti z praxe. Inovatívne metódy s využitím moderných didaktických učebných pomôcok boli hlavnou témou seminára.

Stručný popis vzdelávania:

1. Tvorba učiteľských pomôcok pomocou ActivInspire. Využívanie interaktívnej tabule a software vo vyučovacom procese. Podpora využívania interaktívnych technológií na zintenzívnenie frekvencie zážitkového vyučovania a rozvoj kľúčových kompetencií žiakov.

2. Tvorba interaktívnych učebných pomôcok v kartičkovom programe. Popis edukačnej pomôcky vytvorené pomocou programu Kartičky, gigs@w, Puzzle. Zatraktívniť výchovný aj vyučovací proces, motivovať žiakov, prepojiť školu so životom a pomôcť vyučujúcim moderným netradičným a zaujímavým spôsobom precvičiť učivo.

3. Tvorba interaktívnych učebných pomôcok v MS Office PowerPoint (PP). Využitie programu pri vysvetľovaní a motivácií. Pomocou vlastných animácií v programe PP sa dajú vytvoriť príťažlivé a zaujímavé edukačné pomôcky.

Názov vzdelávacej aktivity: Pokročilé interakívne vyučovanie v práci učiteľa

Termín: 24.8.2020 (v rozsahu 8 hodín prezenčne)

Miesto konania: ZŠ Kráľovský Chlmec (počítačová miestnosť)

4. Tvorba interaktívnych učebných pomôcok MS Office Excel.

Základné operácie, vzorce, formátovanie, práca s grafom. Efektívne využívať nástroje a funkcie určené na spracovanie väčšieho množstva dát tak, aby vedeli získať požadované informácie.

Každý účastník dostal osvedčenie o absolvovaní vzdelávania, ktoré je predpokladom kvalitnej realizácie extra hodín počas dvoch rokov trvania projektu.