• Naše začiatky v projektoch

• SuperTrieda

•

Projekt SuperTrieda má v súlade s myšlienkou „všetky deti sú naše“ dokázať, že každé dieťa má na niečo predpoklady, má právo prejaviť sa a právo dostať šancu na kultúrny život.

Téma 8. ročníka „ MOJA OBEC / MOJE MESTO“ prestavovala pre žiakov 2. A triedy obrovskú výzvu. V rámci vyučovania Hudobno – dramatickej výchovy však „ makali“ na plné obrátky. S nadšením skúmali záhadnú minulosť nášho kedysi kráľovského mesta a objavovali dedičstvo, ktoré sa prostredníctvom nacvičovania postupne stalo pýchou každého žiačika.

Do prípravy predstavenia sa s radosťou zapojil celý kolektív triedy. Boli to nezabudnuteľné momenty zábavy, tvorivosti, ale aj tvrdej práce a učenia. Pocit, že všetci ťaháme za spoločný povraz nás skutočne ťahal vpred. A naozaj. Výsledkom bolo víťazné predstavenie o skutočnej láske k hudbe, slovu, pohybu a v neposlednom rade k nášmu mestu Kráľovský Chlmec na krajskom kole.

Dňa 20. júna 2013 v Bratislave, na celoštátnom finále projektu SuperTrieda sme dosiahli, aby sa vďaka 2. miestu vrylo naše mestečko do sŕdc všetkým Slovákom – divákom projektu. Ešte raz ďakujeme Mestu Kráľovský Chlmec za finančnú podporu našim deťom zúčastnených na projekte SuperTrieda. Vďaka Vám sme mohli prežiť niekoľko pekných chvíľ v príjemnom a kultúrnom prostredí.