• Účelové cvičenie

• Účelové cvičenia k ochrane života a zdravia pre žiakov 2. stupňa sa konalo v dňoch 6. 9. – 9. 9. 2024. Tieto účelové cvičenia sú určené na to, aby sa žiaci naučili riešiť rôzne krízové situácie.Žiaci sa striedali po triedach na piatich stanovištiach, na ktorých si preverovali vedomosti a praktické zručnosti v nasledovných oblastiach:

-        Riešenie mimoriadnych a krízových situácií

-        Pohyb a pobyt v prírode

-        Zdravotná príprava

-        Dopravná výchova

Účelové cvičenia napomáhajú k sociálnej zodpovednosti a podporujú bezpečný fyzický, ale aj psychický rozvoj detí.

Text: Mgr. Denisa Szemánová

Foto: triedne učiteľky

riaditeľstvo školy Vám oznamuje, že aj tento školský rok v rámci celoštátneho mliečneho programu sme sa rozhodli podporiť zvýšenú konzumáciu mlieka u našich žiakov formou mliečneho automatu od spoločnosti Rajo a. s. Automat je naplnený tromi druhmi ochuteného mlieka – kakaové, vanilkové a karamelové v cene 0,60 €. V ponuke je aj: Dobrá voda, Imuno 100 % - né džúsy (rôzne príchute) a cereálie podľa aktuálnej ponuky.

Biele neochutené mlieko 3,5 % a bezlaktózové mlieko 3,5 %  je v cene 0,00 € (dotácia na 1 kus denne).

Ponuka sa bude obmieňať a automat bude dopĺňaný minimálne 1 x týždenne.

Žiaci si budú môcť nakupovať pomocou kreditných kariet vystavených na ich meno.

Kredit si budú môcť predplatiť v hodnote 5,- € alebo 10,- € na sekretariáte školy u pani sekretárky Anity Horváthovej. Prípadnú stratu karty treba okamžite nahlásiť tiež na sekretariáte.

Každé dieťa má denne nárok na 1 neochutené mlieko zadarmo, stačí ak vlastní kartu, dobíjať si ju kreditom nemusí.

Prosíme Vás, aby ste podľa svojich možností v záujme zdravia Vašich detí podporili tento mliečny program.

PhDr. Róbert Berta, MBA - riaditeľ školy

• Denný športový tábor "Ninjov"

• Aj toto leto športový klub Heiwa Dojo v spolupráci s CVČ pri ZŠ L. Kossutha zorganizovalo v denný športový tábor Ninjov. Viac ako 25 detí zažilo každý deň bohatý program plný športu, hier, kreatívneho tvorení. Denne mali deti tréningy karate a kobudo, ale vyskúšali si aj iné športy ako basketbal, hokej, futbal či vybíjanú. Horúce dni sme si spestrili hrami s vodnými balónmi.

Náš tábor navštívili aj páni požiarnici z DHZO Veľký Horeš, ktorí deťom ukázali svoju výstroj naučili ich ako hasiť a čo sa stane ak horiaci olej hasíme vodou a na záver bola vodová šou.

Posledný deň bola vyhodnotená celotáborová hra, odovzdali sme medaile a zahrali sme sa tak dlho očakávanú hru s nerfkami.

Pevne verím, že si deti odniesli kopec zážitkov a budúci rok sa opäť stretneme.

• Športový tábor

• Druhý júlový týždeň sa uskutočnil Letný športový tábor plný aktivít a zábavy. Deti sa tešili príjemnému počasiu a pobytu v prírode. Zúčastnili sme sa aj exkurzie na hrade Čonkavár, kde nadobudli nové zážitky. K pohybu na čerstvom vzduchu im prispelo kúpalisko v Trebišove. Pestrý program bol doplnený rôznymi aktivitami: futbal, kino, súťaže, oddych a rybačka. Na záver deti usporiadali opekačku so zábavou pre rodičov a známych. Ďakujeme štedrým sponzorom a rodičom za spríjemnenie nášho tábora. Tešíme sa na Vás v hojnom počte o rok!!

Text a foto: Mgr. Ladislav Király a kolektív