• Exkurzia do Miklušovej väznice

• Dňa 21. júna 2024 sa žiaci 7.ročníka v sprievode svojich triednych učiteľov  zúčastnili školského výletu do Košíc, ktorého súčasťou bola  prehliadka Miklušovej väznice. Pomenovanie objektu pochádza od Franza Miklóssyho, ktorý bol v rokoch 1861 až 1889 správcom  väznice. Priestormi Miklušovej väznice nás sprevádzala  milá  lektorka. Jej výklad bol pútavý.  Žiaci prehliadkou spoznali minulosť kráľovského mesta a preniesli sa do dávnych čias, keď v meste pôsobili kati. Podzemné priestory, väzenské cely a mučiareň navodili tajomnú atmosféru.  Žiakom sa páčili ukážky  bežných predmetov v minulosti a originálne popravné meče.  Zaujímavá počítačová vizualizácia priblížila žiakom históriu a stavebné premeny mesta.  Krásne slnečné počasie nám umožnilo oddych v parku pri fontáne.  Zvyšok času sme strávili v kine OC OPTIMA, kde sme pozreli akčný film Bad Boys: Na život  a smrť 2D. Výlet sa žiakom veľmi páčil a každý si odniesol nové poznatky z kúska  histórie  mesta Košice.

Text: PaedDr. Edita Gérešiová

Foto: Mgr. Ladislav Király