• Hlavné výchovné ciele školy

• Hlavné výchovné ciele školy:

1. Zdravie a telesný vývin: návyky zdravej výživy, osobnej hygieny, telesná zdatnosť, sila, vytrvalosť, bystrosť, zručnosť v športoch a hrách, pevná vôľa, boj proti drogám.
            2. Medziľudské vzťahy: spolunažívanie, schopnosť zaujať vedúcu rolu, kooperácia, zdvorilosť, rešpektovanie iných.
            3. Komunikácia: komunikačné zručnosti (počúvanie, hovorenie, čítanie, písanie), vedenie dialógu, presvedčovanie ľudí, ovládanie cudzích jazykov.
            4. Osobné vlastnosti: sebaúcta, sebadôvera, sebadisciplína, zodpovednosť, mravnosť, rozvoj talentu, nadania, záujmov a schopností
            5. Bádanie, myslenie, učenie: zvedavosť, záujem učiť sa, študijné zručnosti, schopnosť riešiť problémy, tvorivosť, schopnosť vedieť sa rozhodovať.
            6. Umelecké cítenie: oceňovanie a váženie si jednotlivých druhov umenia, cit pre krásno, aktívne pestovanie niektorého druhu umenia.
            7. Práca: byť iniciatívny, motivovaný, vedieť organizovať svoju prácu, byť vytrvalý, vedieť vykonávať činnosť a hodnotiť ju, vedieť aké postoje, vedomosti a schopnosti sú potrebné pre rôzne povolania.
            8. Zodpovedný občan: chápanie a rešpektovanie demokratických princípov, vážiť si politické aktivity upevňujúce demokraciu.
            9. Životné prostredie: vážiť si a udržiavať osobný a verejný majetok, využiť a chrániť prírodu
            10. Ochrana ľudských práv a práv dieťaťa: boj proti fyzickému a psychickému týraniu detí, poskytovanie pomoci deťom z menej podnetného prostredia.
            11. Šikanovanie: sledovať výskyt prípadov šikanovania, nahlásiť výchovnému poradcovi. Besedy a dotazník so sociálnym pedagógom. Netolerovať žiadnu podobu šikanovania a kyberšikany.
            12. Žiacka rada: venovať pozornosť spolupráci so žiackou radou, prijímať ich námety a pripomienky.
            13. Výchova k manželstvu a rodičovstvu: vzťahy medzi chlapcami a dievčatami, sexuálna výchova
            14. Hodnotová orientácia: rebríček hodnôt
            15. Putovný pohár: sledovať plnenie úloh