• Novinky

      • English Star

      • Dňa 27. 4. 2023 60 žiakov našej školy sa zúčastnilo medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl ENGLISH STAR. Žiaci 5.- 9.ročníka mali vyplniť testy, ktoré po vypracovaní boli poslané na vyhodnotenie vyhlasujúcej organizácii. Žiaci súťažili o smartfón a množstvo zaujímavých cien. O výsledku súťaže budú žiaci informovaní. 

      • Výtvarná súťaž: „Dobre je v záhrade“

      • Slovenský zväz záhradkárov v Trebišove tento školský rok organizoval výtvarnú súťaž na tému „Dobre je v záhrade“. Do 31. marca 2023 mohli žiaci základných škôl poslať svoje výtvarné práce na danú tému. Aj naši žiaci sa zapojili do tejto súťaže. Hanna Berta z 5. B triedy a Gabriela Pankovičová zo 6. B triedy vyhrali prekrásne 1. miesto a Eva Lakatošová zo 6. D triedy sa umiestnila na 3. mieste. Za umiestnenia získali prekrásne darčeky. Na súťaž ich pripravovala pani uč. Mgr. Ildikó Tóthová a Mgr. Judita Daková. Súťažiacim srdečne blahoželáme a dievčatám, ktoré sa umiestnili na 1. mieste prajeme veľa úspechov do ďalšieho kola, ktoré sa bude konať v Bratislave.

       Mgr. Ildikó Tóthová 

      • Futbalový turnaj McDonald's Cup 2023

      • Žiaci 3. a 4. ročníka našej školy sa zúčastnili obvodového kola v McDonald's Cup. Futbalový turnaj sa konal dňa 26. 4. 2023. Naši futbalisti pod vedením p. učiteľa Ladislava Királya úspešne zabojovali a postúpili z prvého miesta na okresné kolo. Srdečne im gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole!

       Mgr. Ladislav Király

      • Naši úspešní žiaci

      • Olympiády z prírodovedných predmetov.

       Olympiády sú súťaže, ktorých sa zúčastňujú výnimoční žiaci našej školy. Prečo výnimoční? Sú zvedaví. Sú ctižiadostiví. Nerobí im problém učiť sa viac ako ostatní. Obetujú svoj voľný čas, aby získali viac zručností a vedomostí. Dokážu spolupracovať . Majú pozorných rodičov, ktorí podporujú ich aktivity.

        

       V tomto školskom roku sa s témami

       Biologickej olympiády kat. C-TP      

       popasovala žiačka 9.B triedy           

        

       HEIDI SESAY

        

       Na  okresnom kole obsadila 1.miesto.

       Na krajskom kole  obsadila  ako úspešná riešiteľka 7. miesto

                                                                                           Gratulujeme!

       ​​​​​​Na okresné kolo Chemickej olympiády v kat. D sa prepracoval žiak 9.A triedy​​​​​​​

       ​​​​​​​

       MARCEL RACZEMBERGER


       Obsadil ako úspešný riešiteľ 5. miesto

                                                                                                                           Gratulujeme!


        

       Výtvarná súťaž – „Vesmír očami detí“

       Petra Poláková,

       žiačka IV. B triedy, obsadila 1. miesto na okresnom kole výtvarnej súťaže s názvom: „Vesmír očami detí“. 

       Jej práca postupuje do celoslovenského kola tejto súťaže.

       Všetky výtvarné práce  sú vystavené v Múzeu a Kultúrnom centre južného Zemplína v Trebišove.

       Matematická olympiáda

       Okresného kola Matematickej olympiády sa zúčastnili nasledovní žiaci: Tomáš Pataki (VI.A), Štefan Pataki (VI.A), Ema Gašparová (VII.A), Lea Lišková (VII.A) a Lea Vojtková (VIII.A).

       Úspešnou riešiteľkou sa stala Ema Gašparová.

       Gratulujeme!

       Dňa 20.04.2023 sa v Trebišove konalo okresné kolo

       Biologickej olympiády kat. D-TP (pre ročníky 5 – 7)

       TOMÁŠ PATAKI

       žiak 6.A triedy obsadil ako

       úspešný riešiteľ  4.miesto

       Gratulujeme! 

      • Deň narcisov

      • Deň narcisov sa tento rok konal 20. apríla 2023. Aj naši žiaci Peter Póša, Chiara Soltészová, Viktória Baloghová a Kitti Szabová pod vedením p. uč. Tóthovej ponúkali na predaj za dobrovoľnú cenu v priestoroch našej školy y a uliciach nášho mesta žlté narcisy. Za symbol Dňa narcisov bol zvolený žltý kvet "narcis", ktorý si prispievatelia mohli pripnúť na svoje oblečenie. Cieľom tohto dňa je poukázať na problematiku boja proti rakovine. Z vyzbieraných peňazí sú financované projekty a programy, cez ktoré Liga proti rakovine pomáha konkrétnym pacientom. Naši žiaci boli milo prekvapení, že väčšina oslovených občanov prispelo do zbierky. Bolo dobré vidieť, že ľudia chcú pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do verejnej zbierky, prispeli finančným darom a vyjadrili spolupatričnosť tým, že po celý deň nosili pripnutý žltý narcis.  

      • Deň ochrany prírody

      • Dňa 20.4.2023 sa v priestoroch Regionálnej knižnice konal Deň ochrany prírody pod názvom „Človek a príroda“. Žiaci druhého stupňa našej školy sa z tejto príležitosti zúčastnili prednášky pána Ing. Tibora Szemána s názvom Hodnoty Medzibodrožia.

       Prednáška bola veľmi pútavá, žiaci sa z nej dozvedeli zaujímavé informácie o flóre a faune Medzibodrožia a jeho kultúrnych pamiatkach.

       Z knižnice si odniesli krásny odkaz -  aby si stále rozširovali svoje vedomosti o svojom regióne, zveľaďovali ho a boli naň patrične hrdí. Veď ako sme videli z neskutočne krásnych fotiek a videa, môžeme byť právom hrdí na miesto, kde žijeme.

      • „Zápis na hrade“

      • Naša škola dňa 19. 4. 2023 pripravila pre svojich budúcich prváčikov a ich rodičov Slávnostný zápis do 1. ročníka. Pani učiteľky 1. ročníka pripravili so svojimi žiakmi krásny program, v ktorom sa spievalo, tancovalo, recitovalo. V závere sme aj pochodovali. Najväčším zážitkom pre budúcich prváčikov bol vstup do hradu, kde mohli s pani učiteľkami prvého stupňa riešiť rôzne zábavné úlohy a na nádvorí hradu sa premenili na princezné a rytierov, kde spoločne s pani vychovávateľkami, asistentmi a pomocníkmi vyrábali predmety, ktoré potrebujú pre život na hrade (zrkadlo, korunku, meč, prilbu, štít). Viac ako dve hodiny pri plnení zaujímavých aj zábavných úloh ubehli veľmi rýchlo, predškolákom sa na hrade tak páčilo, že sa im nechcelo ísť domov. V závere si zo zámku od princeznej odniesli pekný darček, ktorý im bude pripomínať školu. Zapísalo sa v tento deň 45 predškolákov. Veľmi nás teší záujem o našu školu. Tí, ktorí nemohli prísť, majú ešte možnosť sa zapísať do 30. 4. 2023.

      • Okresné kolo –Školský pohár SZF – Turnaj v malom futbale žiačok

      • Centrum voľného času v Trebišove organizovalo okresné kolo v malom futbale v kategórii žiačok. Turnaj sa konal 18. 4. 2023 na štadióne FK SLAVOJ TREBIŠOV za účasti piatich škôl z okresu. V konečnom poradí sme obsadili 4. miesto. Reprezentovali nás: Eliza Zelenáková, Jazmína Geresiová, Zuzana Gažiová, Liana Lukáčová, Ramona Birkeová a Gréta Géresiová. 

       Za reprezentáciu školy dievčatám ďakujeme a prajeme im veľa športového nadšenia!

        

      • Výtvarná súťaž "Hudba nás spája"

      • Dňa 17. apríla sa uskutočnila výtvarná súťaž s názvom:  „Hudba nás spája“. Súťaž organizovala Základná umelecká škola v Kráľovskom Chlmci. Z našej školy sa  zapojili žiačky Lucia Tóthová z V.A triedy a Jazmína Géresiová zo VII.A triedy. Ich úlohou bolo vytvoriť vinylovú platňu k ľubovoľnej pesničke. Za svoje práce boli žiačky odmenené diplomom za účasť.  

       Mgr. Ildikó Tóthová

      • Marec – mesiac kníh

      • J.A. Komenský povedal: „ Nemilovať knihu , znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť, znamená stávať sa hlupákom.“

       Žiaci zo 4.B privítali do svojej triedy žiakov z 2.A. Porozprávali sa o tom, prečo treba milovať a vedieť čítať. Spoločne si preopakovali dôležité literárne pojmy. Štvrtáci pre druhákov  vymysleli rôzne aktivity. V triede schovali známe rozprávkové postavy, ktoré museli nájsť.  Trieda sa zmenila na rozprávkový svet. Deti hádali hádanky.  Pani učiteľky nalepili každému na chrbát mená rozprávkových postavičiek a žiaci mali nájsť svoju rozprávkovú dvojicu. Toto školské dopoludnie sme si spríjemnili aj súťažou – nosenie knihy na hlave. Bola to zábava. Tento skvelý zážitok sme si zachytili  jednou spoločnou fotkou.

      • DEŇ UČITEĽOV

      • Tento deň pre 4.A a 4.B triedu bol výnimočný. Žiaci na hodine matematiky mali možnosť vyskúšať si rolu učiteľa. Žiaci s nadšením brali túto výzvu. Z pani učiteľky sa stala žiačka a zo žiakov učitelia, ktorí dokonca aj skúšali pri tabuli.

       „ Veľmi sa mi to páčilo. Keď budem veľká chcela by som byť učiteľkou.“ – 4.B –Sofia Tóthová

       „ Byť učiteľom je super.“ – 4.B – Zachariáš Attila Illéš

       „ Pochopila som, že nie je to také jednoduché.“ – 4.A – Michaela Hronská

       „ Rád by som učil matematiku a informatiku“ – 4.A – Peter Puškáš

      • Literárny kvíz

      • Žiaci V.A triedy mali možnosť overiť si svoje vedomosti z literárnej výchovy prostredníctvom literárneho kvízu. Súťaž sa konala v priestoroch školskej knižnice. Výborná nálada a súťaživá atmosféra ovládla všetkých súťažiacich. Družstvá si zmerali svoje sily vo viacerých kolách. Úroveň ich vedomostí bola takmer vyrovnaná. Literárny kvíz splnil svoj cieľ. Preveril nielen vedomosti žiakov z literatúry, ale aj pozornosť, sústredenosť a všeobecný prehľad súťažiacich. 

      • Medzinárodný deň florbalu

      • S florbalkami opäť do školy! V stredu 12.04. oslavujeme na Slovensku ďalší skvelý Medzinárodný deň florbalu - aj tentoraz unikátnym spôsobom. Všetci chlapci a dievčatá si môžu priniesť do školy svoje florbalky alebo si ich požičať od svojich kamarátov a zahrať si počas dňa florbal v telocvični, či na školskom dvore. Oslávme tento deň pohybom a radosťou zo športu v akejkoľvek podobe. Viac športových zážitkov vám na konci školského roka prinesie celoslovenské školské finále SUPER FLORBAL s čistou energiou Ekofondu SPP. Váš Slovenský zväz florbalu a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

      • Oznámenie

      • Vážení rodičia,                                                          

       oznamujeme Vám, že veľkonočné prázdniny sa začínajú dňa 06. apríla 2023 (štvrtok) a trvajú do 11. apríla 2023 (utorok). Nástup do školy je 12. apríla 2023 (streda).

        

       PhDr. Róbert Berta, MBA - riaditeľ školy