• Otvorenie školského roka 2023/2024

• Organizácia vyučovania od 4.9.2023

4. september 2023

Žiaci 1. ročníka

Slávnostné otvorenie školského roka sa uskutoční na školskom dvore so začiatkom o 8.00 hod., v prítomnosti dieťaťa a jedného rodiča. Následne sa žiaci presunú so svojimi triednymi učiteľmi do kmeňových tried spolu s rodičmi. V prípade nepriaznivého počasia sa slávnosť uskutoční na dolnej chodbe v pavilóne B.

Žiaci 2. – 9. ročníka

Slávnostné otvorenie školského roka sa uskutoční na školskom dvore so začiatkom o 9.00 hod. Ak sa pre nepriazeň počasia nebude môcť uskutočniť v exteriéri, tak sa bude realizovať v kmeňových triedach (prostredníctvom školského rozhlasu).  Žiaci sa budú zhromažďovať pri svojich triednych učiteľoch v čase od 8.30 hod. v areáli školy. Žiaci vchádzajú do budovy školy priebežne – bez zhromažďovania.

Školský klub detí ani školská jedáleň dňa 4.9.2023 – nebudú v prevádzke! Záujem o ŠKD nahláste 4.9.2023 triednym učiteľom a vychovávateľkám.

Záujem o stravovanie v školskej jedálni hláste vedúcej ŠJ.

5. september 2023

Dĺžka a organizácia vyučovania

• žiaci 1. – 4. ročníka: 4 vyučovacie hodiny, obed podľa rozvrhu stolovania,
                • žiaci 5. – 9. ročníka: 5 vyučovacích hodín, obed podľa rozvrhu stolovania.

Činnosť v triede riadi triedny učiteľ, so zameraním na oboznámenie sa so školským poriadkom, BOZP, triednymi pravidlami.

• ranný školský klub detí od 6.45 hod. do 7.45 hod.
                • poobedňajší školský klub detí po skončení vyučovania do 17.00 hod.

Príspevok v školskom klube detí

• v zmysle §114 ods. 7 zákona NR SR č.245/2008 Z. z o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade VZN mesta č. 3/2021 zo dňa 23.6.2021 sa mení príspevok na ŠKD
                • na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou v školskom klube detí v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta je určený mesačný príspevok vo výške 5€
                • v poradí na každé ďalšie dieťa v rámci jednej rodiny, zákonný zástupca prispieva na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí mesačne sumou 3€
                • zriaďovateľ môže znížiť príspevok  na 1,5€ mesačne, ak zákonný zástupca neplnoletého. žiak o to písomne požiada riaditeľa základnej školy a predloží doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke k hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu.

Od 5. septembra 2023

• ranný školský klub detí od 6.45 hod. do 7.45 hod.,
                • poobedňajší školský klub detí po skončení vyučovania do 17.00 hod.,
                • školská jedáleň vydáva obedy v čase od 11.20 hod. do 14.00 hod. podľa presne stanoveného rozpisu stravovania.
              • Oznam školskej jedálne (ŠJ)

• Zápisné lístky stravníka (ZLS) na školský rok 2023/2024 si môžete vyzdvihnúť u vedúcej jedálne  (v papierovej podobe) alebo na stránke školy.

Žiak bude prihlásený na stravovanie až po doručení ZLS. Všetky potrebne informácie sú uvedené v ZLS.

Stránkové dni a hodiny : od 4.9.2023   od 8:00 do 14:30 hod. (každý pracovný deň).

Ostatné informácie u vedúcej ŠJ.

• Letná kreatívna škola MIŠ – MAŠ 2023

• Skončil sa siedmy ročník letnej kreatívnej školy MIŠ – MAŠ. Bol plný zábavy, tvorivosti, učenia, ale hlavne smiechu a radosti. Deti plné očakávania sa tešili na každé prekvapenie, ktoré sme im s láskou pripravili. Všetkým učiteľom, asistentom, vychovávateľom, sociálnym pedagógom, ktorí boli súčasťou MIŠ –MAŠ, patrí obrovské ĎAKUJEM.