• Lyžiarsky výcvik

• Naša škola nám žiakom 8. a 9. ročníka zorganizovala od 23. 1. 2023 do 27. 1. 2023 lyžiarsky výcvik v SKI Litmanová Stará Ľubovňa. Plný očakávania, ale aj strachu, aké to vlastne bude stáť po prvýkrát na lyžiach sme v pondelok poobede obuli ťažké lyžiarky a zapli lyže. Nebolo to vôbec jednoduché, ale každý deň nám to išlo lepšie a lepšie a v závere sme už lyžovali sami a tí, ktorým sa darilo viac a sa nebáli , tak sme boli s inštruktormi na veľkom kopci. Celý lyžiarsky bol o učení, zábave, výlete a hlavne o kamarátstve a spoznávaní seba samého. Ďakujeme všetkým inštruktorom a pani zástupkyni a pánom učiteľom, že sme mohli prežiť krásny týždeň v nádhernom prostredí pieninských hôr.

Kitti Szabová, Stela Cziránková (junior TASR redaktorky)

• Matematická olympiáda

• Matematická olympiáda - obvodné kolo pre kat. Z5 a Z9 sa uskutočnilo 25. 1. 2023 v Trebišove. Našu školu reprezentovali: Z5 – Laura Bendžurová (3. miesto) a Ema Bertová (9. miesto) z V. A triedy. Žiačky pripravovala p. uč. Čomová.

• Šaliansky Maťko J. C. Hronského

• Zemplínska knižnica v Trebišove dňa 26. 1. 2023 organizovala okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko J. C. Hronského. Súťažilo sa v troch kategóriách a v každej z nich sme mali zastúpenie. Našu školu reprezentovali: Alexandra Baloghová z II. A triedy, Amin Patric Oueslati z V.B triedy a Bianca Babosová zo VI. A triedy. Konkurencia bola veľmi veľká a naši reprezentanti bojovali veľmi statočne a my im za to srdečne ďakujeme.

• 33. ročník Olympiády v anglickom jazyku

• 19. januára 2023 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku v Trebišove. V okresnom kole, ktoré predchádzalo školské kolo, reprezentovali našu školu  Elizabeth Ďurková zo 7.B triedy a Heidy Sesay z 9.B triedy.

Obidve žiačky obsadili úctihodné miesta: Elizabeth Ďurková, ktorú pripravovala pani učiteľka Mgr. Renáta Balogh-Tárczy, obsadila 9. miesto v kategórii A1. Heidy Sesay, ktorú pripravovala Mgr. Ildikó Vojtková, získala 3. miesto v kategórii B1.